EN
Nazywam się Damian Bednarz. Urodziłem się 28.03.1994 r w Wadowicach. Mieszkam w Wielkich Drogach - małej wsi położonej w woj. małopolskim pomiędzy góra Draboż (435 m n p m) oraz rzeką Wisłą, a także niedaleko kompleksu stawów rybnych w Zatorze. Fotografia stała się moją pasją od 5 klasy szkoły podstawowej, kiedy to dostałem swój pierwszy aparat. Obecnie każdą wolną chwilę poświęcam mojej pasji, starając się cały czas ją rozwijać. Mam dwa wielkie marzenia fotograficzne. Pierwszym jest uwiecznienie na fotografiach większości ptaków żyjących w Polsce (w tym sceny dynamiczne z ich udziałem) oraz sfotografowanie dziko żyjącego wilka.
Przygodę z fotografią zacząłem od zakupu kompaktowego aparatu DMC-LZ3 i fotografii makro. Następnym wyzwaniem okazało się fotografowanie dzikich zwierząt, a w szczególności ptaków. Zwierzęta można fotografować na 2 sposoby: z podchodu i ze specjalnego ukrycia, czyli czatowni. Na początku był podchód, ale efekty nie były takie jak oczekiwałem, ponieważ bardzo ciężko było się zbliżyć do zwierząt na odpowiednią odległość. Zdecydowałem się więc na drugi sposób, czyli czatownie (a konkretnie namiot). Pierwszym obiektem był bażant, który w sezonie zimowym skusił się na pszenicę.
  • 3 miejsce w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Dolina Karpia w obiektywie.
  • Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotograficznym "Wildlife Photographer of the Year 2011" w kategorii 15-17 lat.
  • Zwyciężyłem w konkursie na fotkę z opowiadaniem - "Twój skrzydlaty okaz tego lata".
  • Byłem w gronie zwycięzców w ogólnopolskim konkursie fotograficznym - "Ptasia Polska 2010".
  • Wyróżnienie (pierwszego miejsca nie przyznano) w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego.
  • Wyróżnienie w powiatowym konkursie fotograficznym "Powiat w obiektywie"

Oferta

...

Otwórz okno

Od kuchni